Особливості вивчення навчальної дисципліни « Психологічна   реабілітаційна робота».

Особливості вивчення навчальної дисципліни

« Психологічна   реабілітаційна робота».

Студенти спеціальності «Психологія» починають вивчення дисципліни «Психологічна реабілітаційна робота» і на практичних заняттях відвідують реабілітаційні центри . Наприклад , при вивченні психологічної реабілітаційної роботи з наркозалежними , студенти відвідують реабілітаційний центр « Вікторія», де психолог Сидорук А.А. детально знайомить з психологічною реабілітаційною роботою центру , формами та методами реабілітації наркозалежних, розкриває специфіку роботи центру, а саме, трудотерапією як методом  лікування від наркозалежності. Студенти мають можливість поспілкуватися з тими , хто на даний момент проходить реабілітацію у центрі, а також з тими, хто подолав залежність і повернувся до здорового життя.

Психологи знайомлять студентів з режимом роботи і відпочинку, основними стратегіями, тактиками і прийомами реабілітаційної роботи з наркозалежними.

Студенти мають можливість безпосередньо спостерігати роботу психологів і реабілітологів з наркозалежними, ознайомитися з програмами психологічної реабілітації, можуть подати свої пропозиції і рекомендації та почути зворотній зв’язок від фахівців. Саме проведення практичних занять у таких центрах дає можливість студентам розвиватися і ставати справжніми практиками, бачити проблему зсередини і приймати правильні рішення .

Вивчаючи психологічну реабілітаційну роботу у будинках – інтернатах, майбутні психологи неодноразово їздили у Вовковинецький будинок-інтернат, щоб детально побачити на практиці психологічну реабілітаційну роботу .

Майбутні психологи здобувають практичні навички у Хмельницькій обласній психіатричній лікарні № 1, де мають можливість більш детально ознайомитись з роботою психологів в умовах клініки, побачити на практиці прийоми і методи психологічної реабілітаційної роботи.

Матеріал підготовила доцент кафедри психології та педагогіки Джигун Л.М.

 

Поділитися: